רשות השידור דרשה תשלום אגרה מאזרחים ללא טלויזיה

 

רשות השידור שלחה דרישות תשלום אגרה, קנסות ואף עיקול חשבון בנק מאזרחים שבכלל אין בבעלותם מקלט טלויזיה. לטענת האזרחים, הם אף הודיעו מספר פעמים לרשות, אך זו המשיכה לדרוש את תשלום האגרה.
old TV image
במקרה אחד, אדם דתי אשר לא היתה ברשותו טלויזיה שבע שנים המשיך לקבל דרישות תשלום, למרות ששלח הצהרה לרשות השידור שאין ברשותו מקלט טלויזיה. כיוון שלא שמר את המסמכים המאשרים זאת, נאלץ לשלם 5,000 שקלים לרשות שהגישה תביעה נגדו. בדיון בעניינו לא יכל להוכיח את טענתו בהיעדר המסמכים, ולכן שילם 2,000 שקלים קנס ועוד 3,000 שקלים הוצאות משפט ועורך דין.

לאחר שנה, שוב נדרש האזרח לשלם אגרה ואף קיבל מכתב איום בתביעה. למזלו, הפעם כבר שמר את כל המסמכים והרשות הסירה את התביעה.

במקרה אחר, צעירה שחזרה לגור אצל הוריה המשיכה לקבל הודעות על חוב ואף חשבון הבנק שלה עוקל, בגלל שפספסה תשלום לרשות ולא שילמה את אגרת הטלויזיה. לטענתה, היא הגישה קבילה נגד העיקול באמצעות עורך דין, דבר האמור להקפיא את תהליך העיקול, אך הרשות התעלמה מכך, וכדי להסיר את העיקול על חשבון הבנק שלה, שילמה הצעירה בסופו של דבר את החוב ובנוסף קנס והוצאות משפטיות בסך 1,300 שקל.

כדאי לשים לב ולשמור כל מסמך, פקס, מכתב רשום או דרישת תשלום ששולמה, על מנת למנוע מצב כזה בעתיד, ולספק הוכחה למקרה שתידרשו לשלם חוב שכבר שילמתם, או חוב שלא קיים כלל.