נפגעי איקיוטק מקימים עמותה לסיוע משפטי

 
רבים מנפגעי איקיוטק שילמו לחברה (בעיקר מתוך תחושת פחד או איום) אלפי שקלים. כעת, הם מתאגדים לעמותה ומבקשים לתבוע את החברה ולקבל את כספם בחזרה. העמותה, הנקראת צדק נג"ה ("נפגעי גבייה הזויה"), הצליחה לגייס עד כה קרוב ל- 70,000 שקלים, והיא מנסה לגייס סכום כסף נוסף של כ-40 אלף שקלים. זאת, על מנת להכין ערכת תביעה למי שכבר שילם לאיקיוטק ומעוניין לתבוע כדי להשיב את כספו בחזרה.

בניגוד לגיוס הכספים הראשוני של העמותה, שנועד להגן משפטית על מי שנתבע על ידי איקיוטק וסירב לשלם, סבב הגיוס הנוכחי מיועד לסייע לאותם אנשים שנכנעו לאיומים ושילמו לאיקיוטק את "חובם" כביכול. העמותה מנסה לאפשר לאותם אנשים לתבוע בעצמם את איקיוטק ולהשיב את הכספים ששילמו. מדובר באנשים ששילמו למרות שאין להם חוב, אלא בגלל הפחד מאיומי הגבייה והוצאה לפועל.

הסכום הנוכחי שגוייס מיועד כהגנה נגד תביעות, ולכן מבקשים בעמותה לגייס את הסכום הנוסף, שיוקדש כולו לסיוע בתביעה לאחר תשלום. דבר זה דורש תקציב נוסף, ואותו מנסים לגייס. הגיוס מתבצע דרך הדסטארט, ורק לאחר שהקמפיין יסתיים, יועבר הכסף לחשבון של העמותה.

בעמותה מתחייבים שאם קמפיין הגיוס יגיע ליעד החדש של 100 אלף שקלים, הם יכינו עבור כל אחד מחברי העמותה ששילם ערכת תביעה אישית אותה יוכלו להגיש לבית המשפט לתביעות קטנות ולהשיג את כספם בחזרה. בנוסף, העמותה מתכננת לפתוח פורום לייעוץ משפטי אשר יסייע לחברים בהגשת התביעה ובניסיון להחזרת הכספים.